Loading
Loading...

Kayseri Fotoselli Kapı

Kayseri Ve Çevre İllerde Fotoselli Kapı Satiş,Servis,Bakım Ve Yedek Parça Bizden Temin Ede Bilirsiniz.

0536 516 11 10

Fotoselli Kapı

Fotoselli kapı , halk arasında daha çok otomatik kapı olarak da bilinen kapı türleridir. Günümüzde hemen hemen her binada kullanılan bu kapılar, genel olarak cam ya da paslanmaz krom çerçeveli camlar ile hazırlanmaktadır. Fotosel olarak adlandırılan ışığa duyarlı fotodirençlerin yardımı ile çalışan sensörlere sahiptir. Fotoseller genellikle kapıların üst kısmında yer almaktadır.

Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapıların Faydaları Nelerdir?

Esasında enerji tasarrufu için üretilen bu kapılar, tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekebilir. Geçiş anında kapının üst kısmında yer alan fotosel sayesinde sizi anında algılar ve geçebilmeniz için sensörler devreye girerek kapıların açılmasını sağlar. Foteselli kapıları açmak için elinizi sürmenize gerek kalmaz ki bu sayede obsesif kompulsif hastalar için inanılmaz bir kolaylık sağlar. Aynı zamanda kapıları açmak için herhangi bir fiziksel güç uygulamanıza da gerek kalmaz. İş yerlerinin dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlayabilen estetikte olurlar ve zahmetsiz kullanımları ile hemen herkesin kullanmaktan memnun kaldığı kapılardır fotoselli kapılar. Daha önce belirtildiği gibi tam bir enerji tasarrufu olan bu kapılar ısı kaybını minimuma indirme konusunda oldukça verimlidir. Aynı zamanda fotoselli kapı işletmelerin imajlarının da her zaman yeni görünmesini sağlar.

Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı Nasıl Çalışır?

Fotoselli kapıların ana sistemini fotosel oluşturmaktadır. Fotosel tıpkı bir insan gözüne benzer ve bu benzerlik bağı ile kapı önündeki giriş çıkışları algılayarak hareket eder. Fotesel sistemini meydana getiren unsur ise fotodirençlerdir. Kadmiyum sülfiden yapılan fotodirençler genellikle ışık ortamına göre değişiklik gösterir. Özellikle maruz kaldıkları ışık yoğunluğu onların dirençlerinde değişiklik meydana getirir. Fotodirençler ışığa duyarlı olarak sensörleri hareket ettirir. Kapıya yaklaşan objeyi adeta bir radar tipinde algılar. Obje sistem tarafından algılanır algılanmaz kızılötesi ışınların yardımı ile sisteme düşük voltajlı bir elektrik sistemi Kontrol paneline gönderilir. Bu sayede fotoselli kapı aralanır.

Günümüzün Vazgeçilmezi Fotoselli Kapı

Adeta günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelen Kayseri fotoseli kapı sistemi şehirlerin modülerliğinin de vazgeçilmez bir ögesi olmayı başarmıştır. Fotosel sisteminin başarılı bir ürünüdür fotoselli kapı. Fotoselli kapılar sayesinde yazın ve kışın dengesi korunabilmektedir. Örneğin kış aylarında ısı tasarrufu yapabildiği gibi yaz aylarında da klimaların çok daha etkili çalışabilmesini sağlayan harika bir otomatik kapı sistemlerindendir. Otomatik fotoselli kapılar bugün neredeyse her alanda kullanılmakta şık tasarımları ile her türlü dekorasyona uyum sağlayabilmektedir. Fotoselli kapıların en büyük avantajlarından birisi de onların pek çok güvenlik önemleriyle donatılmış olmasıdır. Kontrol panellerinde yer alan radar ve kızılötesi ışınları ile herhangi bir engel ile karşılaştığında kızılötesi ve radar sistemi devreye girer ve önlem açısından kapının kapanmasını sağlar. Fotoselli kapıların bir başka özelliği ise yedek batarya ile de çalışabilmeleridir. Sistemi içerisinde yer alan yedek batarya sayesinde elektrik kesintilerine karşı da ara vermeden çalışabilir. Eğer kesinti uzu vadeli ise kapı devre dışı edilebilir. Her açıdan harika bir sistem olan Kayseri fotoselli kapı hayatı kolaylaştırmak için üretilmiş ve kullanıcıların istifadesine sunulmuştur.

DİGER ÜRÜNLER